Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Energianews

RWE nie zrezygnuje z wytwarzania pršdu z węgla i gazu

RWE nie zrezygnuje z gazu i węgla
Bloomberg
Koncern energetyczny RWE nie zrezygnuje z wytwarzania pršdu z gazu i węgla, mimo zmian w niemieckiej energetyce, która stawia na energię odnawialnš.

- Nie mam wizji tego co stanie się za 30-40 lat - powiedział na spotkaniu z akcjonariuszami prezes koncernu RWE Rolf Martin Schmitz. Podkreœlał, że jego planowanie obejmuje następnych 5 - 10 lat i kiedy nie wieje wiatr i nie œwieci słońce to jego firma jest skazana na wytwarzanie energii elektrycznej z tradycyjnych Ÿródeł.

Prezes RWE podkreœlał na spotkaniu, że nie ma planu B i nie może sobie pozwolić na zamykanie tradycyjnych elektrowni. Powiedział nawet, że jeœli zajdzie taka potrzeba to dokupi nowe elektrownie - tak gazowe, jak na węgiel.

Słabe wyniki RWE

RWE zanotował w 2017 roku stratę netto w wysokoœci 5,7 mld euro. Na pogorszenie wyników firmy, która w ubiegłym roku miała stratę na poziomie 170 mln euro, wpływ miała amortyzacja w wysokoœci 4,3 mld euro na niemieckich elektrowniach, jak również działalnoœci w Wielkiej Brytanii, Holandii i Turcji.

Kolejnym powodem złych wyników były bardzo niskie ceny energii w Niemczech oraz niskie marże, a także z powodu rewolucji energetycznej w Niemczech i rezygnacji z energetyki jšdrowej.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL