Kuwejt ma nowe złoże ropy i gazu

aktualizacja: 25.03.2016, 20:22
Foto: 123rf.com

Emirat Kuwejtu poinformował o odkryciu nowego złoża ropy naftowej i gazu na zachodzie kraju.

REDAKCJA POLECA
29.03.2016
Czy surowce znów będą tanieć
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

Wstępne wiercenia na polu naftowo-gazowym Al-Dschathathil w prowincji al-Jathatheel są "bardzo obiecujące" i "ekonomicznie opłacalne" - poinformowała kuwejcka Oil Company (KOC).

Według wstępnych danych ilość ropy i gazu może być dwa razy większa niż pierwotnie zakładano - powiedział szef KOC Dschamal Abdel Asis Dschaafa, nie podając jednak konkretnych liczb. Nie poinformował także jaka jest obecnie szacowana wielkość złoża.

Obecnie Kuwejt wydobywa 2,8 mln baryłek ropy dziennie. Według danych OPEC Kuwejt z 101,5 mld baryłek posiadają 7 proc. światowych zasobów ropy naftowej. To szósty największy kraj naftowy świata.

Komentarz dnia
Żródło: energianews.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

POLECAMY

KOMENTARZE