Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Energianews

Zmiany kadrowe: zwolnienia w PKN Orlen

Fotorzepa/Urszula Lesman
Nowy szef płockiego koncernu przeprowadza czystki na kierowniczych stanowiskach i zatrudnia zaufane osoby, które rekrutuje spoœród pracowników grupy Energa i Lotos.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, błyskawicznie wymienia pracowników zajmujšcych dyrektorskie stanowiska w płockim koncernie. W pierwszej kolejnoœci zwolnił najbliższych współpracowników byłego prezesa Wojciecha Jasińskiego i byłego wiceprezesa Mirosława Kochalskiego. Pracę stracili m.in. członkowie biura zarzšdu, dyrektorzy wykonawczy ds. polityki kadrowej, marketingu i PR. Według naszych informatorów skala zwolnień objęła już łšcznie co najmniej kilkanaœcie osób.

Na wakujšce miejsca majš być przyjmowani zaufani ludzie Obajtka. Chodzi przede wszystkim o osoby pracujšce w gdańskiej Enerdze. Jeszcze kilka dni temu na czele tej grupy stał Obajtek. Według naszych informacji pojedyncze osoby już dostały propozycję przejœcia. To jednak nie jedyna firma, która ma być zapleczem kadrowym nowego szefa płockiego koncernu. - Częœć osób może przejœć z Lotosu. Obajtek był przewodniczšcym rady nadzorczej Lotos-Biopaliwa - mówi nasz informator.

W poniedziałek wieczorem rada PKN Orlen niespodziewanie odwołała trzech członków zarzšdu, z szeœciu dotychczas urzędujšcych, w tym prezesa Wojciecha Jasińskiego i wiceprezesa Mirosława Kochalskiego. Jednoczeœnie na szefa koncernu powołano Daniela Obajtka. Od lutego 2017 r sprawował on funkcję prezesa Energi. Wczeœniej sprawował funkcję prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W latach 2002-2006 był radnym gminy Pcim, a następnie od 2006 do 2015 roku wójtem tejże gminy.

Czytaj także: Daniel Obajtek pomagał „paprykarzom”. Dziœ może wszystko

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL