Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Energianews

Alicja Klimiuk p.o prezesa w Enerdze. Będzie konkurs

materiały prasowe
Do pełnienia obowišzków prezesa zarzšdu Energi delegowano wiceprezes ds. operacyjnych Alicję Klimiuk.

Ma to zwišzek z poniedziałkowš rezygnacjš Daniela Obajtka ze stanowiska szefa gdańskiego koncernu i jego transferem do PKN Orlen.

Z naszych informacji wynika, że w najbliższym czasie zostanie rozpisany konkurs na prezesa.

Już trwajš dyskusje na temat potencjalnego następcy Obajtka. Na giełdzie nazwisk pretendentów do fotela prezesa Energi pojawiajš się nazwiska zwišzanych w przeszłoœci z tš spółkš osób np. Andrzeja Jaworskiego, pełnišcego kiedyœ funkcję przewodniczšcego rady nadzorczej. Wymieniani sš tez obecnie pracujšcy w grupie menedżerowie m.in. Jarosław Wittstock, wiceprezes Energi Obrót.

- On podobnie jak Obajtek jest mocny politycznie i merytorycznie, a dodatkowo mocno zakorzeniony w œrodowisku Trójmiejskim – mówi jeden z naszych rozmówców. Z byłym już prezesem gdańskiego koncernu i obecnego szefa płockiej rafinerii łšczy go także poprzednie miejsce pracy. Wittstock przed przyjœciem do Energi był dyrektorem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na Pomorzu. Obajtek był zaœ prezesem całego ARMiR.

Bez względu na to kim będzie nowy sternik gdańskiego koncernu, to zajmie raczej goršcy stołek niż ciepły fotel prezesa. To będzie już pišta zmiana kierujšcego energetycznš grupš od czasu wyborów parlamentarnych, w których wygrało PiS.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL