Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Energianews

Orlen analizuje udział w budowie elektrowni jšdrowej

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
PKN Orlen analizuje udział w projekcie budowy elektrowni jšdrowej - poinformował wiceprezes spółki Mirosław Kochalski w wywiadzie dla agencji Reutera.

- Analizujemy wszystkie możliwe projekty, które mogš mieœcić się w naszej strategii, naturalnie łšcznie z projektem elektrowni jšdrowej - powiedział Mirosław Kochalski. - Nie w perspektywie roku czy dwóch, ale w perspektywie co najmniej 15–20 lat - powiedział Kochalski.

Wiceprezes Kochalski powiedział w rozmowie z Reutersem, że wyraŸny spadek jakoœć ropy Ural i wyższa zawartoœciš w niej siarki, może stanowić koniecznoœć rozpoczęcia negocjacji z rosyjskimi partnerami Orlenu. Głównymi dostawcami ropy do grupy sš obecnie Rosnieft i Tatnieft.

Wiceprezes PKN Orlen powiedział, że koncern nie wyklucza zwiększenia dostaw z USA oraz "innych kierunków" i przypomniał, ze pierwsze dostawy z USA już trafiły do Polski.

Mirosław Koczalski powiedział także, że Orlen będzie analizował możliwoœci przejęcia stacji paliw w Czechach i Niemczech. Obecnie PKN prowadzi w tych krajach odpowiednio 401 i 581 obiektów.

Orlen chce także przejšć pełnš kontrolę nad czeskš spółkš Unipetrol.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL