Mają wspólnie tworzyć warunki do rozwoju systemu elektromobilności w Polsce.

- Jesteśmy zainteresowani przeprowadzeniem pilotaży, w ramach których przekażemy ElectroMobility Poland informację dotycząca funkcjonowania systemów i terminali ładowania z wyprodukowanym samochodem elektrycznym – poinformował cytowany w komunikacie Daniel Obajtek, prezes Energi.

Obie firmy widzą możliwość osiągnięcia synergii między prowadzonymi przez siebie projektami. Energa już jest udziałowcem ElectroMobility Poland. Uważa jednak, że ściślejsza współpraca oraz możliwość prowadzenia pilotaży z użyciem powstających aut elektrycznych, pozwoli jej lepiej przygotować modele biznesowe na rozwijającym się rynku.

Do tej pory gdańska grupa m.in. wybudowała w Trójmieście publicznie dostępną sieć ładowania - 7 terminali w popularnych lokalizacjach, przeprowadziła własne badania behawioralne (na grupie 600 użytkowników, którzy przejechali 400 tys. km), a także opracowała modele biznesowe i produkty dla rynku elektromobilności czy wdrożyła systemy do zarządzania infrastrukturą ładowania i wynajmu pojazdów (pierwszy w Polsce carsharing aut elektrycznych).

Już teraz na tej bazie spółka oferuje samorządom opracowanie, wdrożenie i realizację programu elektromobilności. W najbliższych planach jest komercyjne stawianie słupków do ładowania m.in. przy hotelach i restauracjach.