Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Energianews

List intencyjny Energi z ElektroMobility Poland

materiały prasowe
Energa podpisała list intencyjny ze spółkš ElektroMobility Poland, powołanš do produkcji polskiego samochodu elektrycznego.

Majš wspólnie tworzyć warunki do rozwoju systemu elektromobilnoœci w Polsce.

- Jesteœmy zainteresowani przeprowadzeniem pilotaży, w ramach których przekażemy ElectroMobility Poland informację dotyczšca funkcjonowania systemów i terminali ładowania z wyprodukowanym samochodem elektrycznym – poinformował cytowany w komunikacie Daniel Obajtek, prezes Energi.

Obie firmy widzš możliwoœć osišgnięcia synergii między prowadzonymi przez siebie projektami. Energa już jest udziałowcem ElectroMobility Poland. Uważa jednak, że œciœlejsza współpraca oraz możliwoœć prowadzenia pilotaży z użyciem powstajšcych aut elektrycznych, pozwoli jej lepiej przygotować modele biznesowe na rozwijajšcym się rynku.

Do tej pory gdańska grupa m.in. wybudowała w Trójmieœcie publicznie dostępnš sieć ładowania - 7 terminali w popularnych lokalizacjach, przeprowadziła własne badania behawioralne (na grupie 600 użytkowników, którzy przejechali 400 tys. km), a także opracowała modele biznesowe i produkty dla rynku elektromobilnoœci czy wdrożyła systemy do zarzšdzania infrastrukturš ładowania i wynajmu pojazdów (pierwszy w Polsce carsharing aut elektrycznych).

Już teraz na tej bazie spółka oferuje samorzšdom opracowanie, wdrożenie i realizację programu elektromobilnoœci. W najbliższych planach jest komercyjne stawianie słupków do ładowania m.in. przy hotelach i restauracjach.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL