Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Energianews

W styczniu przetarg na wykonawcę bloku węglowego w GA Puławy

Bloomberg
Komitet Rozwoju chemicznej Grupy Azoty pozytywnie zaopiniował i zarekomendował koniecznoœć realizacji projektu budowy bloku węglowego w Puławach o mocy 100 MW.

O decyzji tej poinformowała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz, w odpowiedzi na interpelację poselskš. Z pisma wynika, że w styczniu 2018 r. chemiczna spółka ogłosi przetarg na wybór generalnego projektanta i generalnego realizatora inwestycji. Harmonogram projektu przewiduje uzyskanie decyzji œrodowiskowej w sierpniu, a pozwolenia na budowę w listopadzie tego roku. Do końca grudnia ma zostać popisany kontrakt z wykonawcš bloku i w styczniu 2019 r. ruszš prace na placu budowy. Uruchomienie bloku energetycznego zaplanowano na koniec 2021 r.

Grupa Azoty w swoich puławskich zakładach od dawna planuje uruchomienie nowej jednostki zasilajšcej zakład w energię elektrycznš i ciepło. Planów było wiele i różni byli partnerzy przy tym projekcie. Ostatni projekt obejmował budowę bloku gazowego o mocy 400 MW, ale w marcu 2017 r. spółka zamknęła przetarg na wybór generalnego wykonawcy i zrezygnowała z tej inwestycji. Równolegle ruszyły wówczas prace nad projektem budowy mniejszej jednostki opalanej węglem.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL