Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Energianews

PKN Orlen rozszerzy działalność, m.in. o kosmetyki

Fotorzepa, Malgorzata Pstršgowska
Koncern chce prowadzić hurtowš sprzedaż m.in. artykułów spożywczych, odzieży i kosmetyków. To efekt planowanej zmiany struktury zaopatrywania sklepów działajšcych przy stacjach paliw.

Zarzšd PKN Orlen, na wniosek ministra energii, zwołał na 2 lutego nadzwyczajne walne zgromadzenie. Porzšdek obrad przewiduje m.in. zmianę statutu i rozszerzenie działalnoœci koncernu o hurtowš sprzedaż: owoców i warzyw, mięsa i wyrobów z mięsa, alkoholi, papierosów, słodyczy, odzieży i obuwia, perfum i kosmetyków oraz innych produktów. Spółka tłumaczy, że to efekt planowanej zmiany struktury zaopatrywania sklepów działajšcych przy własnych i franczyzowych stacjach paliw. Teraz grupa PKN Orlen chce prowadzić dystrybucję we własnym zakresie, a nie w oparciu o podmioty zewnętrzne.

- W zwišzku z planowanš zmianš struktury zaopatrywania sklepów działajšcych przy stacjach paliw spółka zamierza prowadzić działalnoœć gospodarczš w zakresie hurtowej sprzedaży towarów poza paliwowych o ograniczonym zakresie zarówno co do odbiorców (sklepy działajšce przy stacjach paliw prowadzonych przez franczyzobiorców), jak i asortymentu (towary oferowane przez te sklepy). W porównaniu z dotychczas prowadzonš działalnoœciš, PKN Orlen na skutek planowanej zmiany nie rozszerzy ani nie ograniczy w sposób znaczšcy przedmiotu działalnoœci - napisano w uzasadnieniu do uchwały.

W porzšdku obrad sš też punkty dotyczšce zmian w radzie nadzorczej spółki oraz podjęcia uchwały w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń członków zarzšdu. Nie wiadomo jednak, kogo resort chce zmienić w radzie, ani jakie zamierza dokonać zmiany w pensjach œcisłego kierownictwa. Akcjonariusze o proponowanych zmianach mogš dowiedzieć się nawet dopiero w trakcie walnego zgromadzenia.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL