Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Energianews

ORLEN Lietuva z nowym dyrektorem generalnym

materiały prasowe
Prezes Ireneusz Fšfara z końcem ubiegłego roku przekazał zarzšdzanie ORLEN Lietuva Michałowi Rudnickiemu.

Ireneusz Fšfara kierował litewskš spółkš od wiosny 2010 roku. W tym czasie firma przeszła restrukturyzację, szereg inwestycji modernizacyjnych oraz zwiększyła efektywnoœć, odnotowujšc w ostatnich latach rekordowe zyski, a także, po raz pierwszy w historii, wypłacajšc dywidendę. Zawarła także ugody w wieloletnich sporach z głównymi partnerami możejskiej rafinerii – Kolejami Litewskimi i Portem w Kłajpedzie - czytamy w komunikacie PKN Orlen.

– Bardzo dziękuję prezesowi Fšfarze, gratulujšc mu osišgnięć w jego pełnej wyzwań misji na Litwie. Dziœ rafineria w Możejkach jest dobrze zorganizowanym i przynoszšcym zyski istotnym aktywem Grupy PKN ORLEN – powiedział Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen.

Nowy dyrektor generalny zwišzany jest z ORLEN Lietuva od 2006 roku. Od tego czasu rozwijał karierę w ramach Grupy przechodzšc przez kolejne szczeble zarzšdzania. W ostatnich latach kierował segmentem detalicznym Koncernu na Litwie.

Michał Rudnicki na stałe zwišzany jest z Wilnem, biegle włada językiem litewskim. W najbliższym czasie jego głównym zadaniem będzie kontynuacja prac modernizacyjnych oraz ugruntowanie pozycji spółki na rynkach lšdowych.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL