Pszczoły na ciechanowskim ratuszu

aktualizacja: 09.08.2017, 12:53
Foto: Fotolia

Pasieka pojawi się wiosną przyszłego roku na dachu ciechanowskiego ratusza. Będzie to do pięć uli z matkami łagodnych ras.

REDAKCJA POLECA
04.07.2017
Zagadka zagłady pszczół
04.07.2017
Świat bez pszczół
18.06.2017
Miejskie pasieki znajdują coraz więcej zwolenników
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Dodatkowo w kilku miejscach miasta utworzone zostaną enklawy dla pszczół. Już teraz w miejskim parku ustawiono drewniane ule Pszczelimi rodzinami zaopiekują się specjaliści z Regionalnego Związku Pszczelarzy Północnego Mazowsza i Powiatowego Koła Pszczelarzy w Ciechanowie. Miód, który powstanie w ratuszowej pasiece, zapakowany do słoiczków stanie się produktem promującym Ciechanów. Wraz z pasieką miasto planuje wydzielenie specjalnych enklaw, gdzie zostaną zasadzone drzewa, krzewy i kwiaty, szczególnie wabiące pszczoły.

Obecność owadów wpływa na zachowanie równowagi w przyrodzie, w związku z czym w przestrzeniach miejskich coraz częściej instalowane są specjalne domki dla owadów. W drewnie nawiercone są otwory, a między pieńkami umieszczono gałązki trzciny. Dzięki temu owady mają zapewnioną przestrzeń, gdzie mogą się chronić, co zwiększa ich szanse na przetrwanie. Każdy owadzi domek w Ciechanowie posiada daszek oraz betonową podstawę.

Urząd Miasta Ciechanowa nie wyklucza, że w przyszłości wytypowane zostaną tam nowe miejsca przeznaczone zarówno na pszczele pasieki, jak i domki dla innych pożytecznych owadów.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl, Nauka polska

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE