Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Edukacja

30-lecie programu wymiany studenckiej Erasmus

Studenci z Erasmusa robią sobie "selfie" z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jeanem-Claudem Junckerem i przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Antonio Tajanim
PAP/EPA
W siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się uroczystość z okazji trzydziestolecia powstania programu wymiany studenckiej Erasmus, który objął dotychczas dziewięć milionów osób.

W uroczystości wzięli udział przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani oraz unijny komisarz do spraw edukacji Tibor Navracsics. Zaprezentowano zaprojektowaną na trzydziestolecie programu specjalną aplikację mobilną Erasmus+, która ma pomagać studentom, uczniom szkół zawodowych i uczestnikom wymian młodzieżowych w organizowaniu wyjazdów.

- Każde euro zainwestowane w Erasmusa to inwestycja w przyszłość – w przyszłość młodych ludzi i w przyszłość Europy. Nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w młodzież - podkreślił Juncker.

- "Wyjazd w ramach programu Erasmus to doskonałe doświadczenie, zarówno z punktu widzenia rozwoju zawodowego, jak i osobistego. Przez te trzydzieści lat doświadczenia te ukształtowały odważne i przedsiębiorcze pokolenie, które dzisiaj wpływa na przyszłość naszego społeczeństwa - powiedział Navracsics.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL