Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Edukacja

30-lecie programu wymiany studenckiej Erasmus

Studenci z Erasmusa robiš sobie "selfie" z przewodniczšcym Komisji Europejskiej Jeanem-Claudem Junckerem i przewodniczšcym Parlamentu Europejskiego Antonio Tajanim
PAP/EPA
W siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się uroczystoœć z okazji trzydziestolecia powstania programu wymiany studenckiej Erasmus, który objšł dotychczas dziewięć milionów osób.

W uroczystoœci wzięli udział przewodniczšcy Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, przewodniczšcy Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani oraz unijny komisarz do spraw edukacji Tibor Navracsics. Zaprezentowano zaprojektowanš na trzydziestolecie programu specjalnš aplikację mobilnš Erasmus+, która ma pomagać studentom, uczniom szkół zawodowych i uczestnikom wymian młodzieżowych w organizowaniu wyjazdów.

- Każde euro zainwestowane w Erasmusa to inwestycja w przyszłoœć – w przyszłoœć młodych ludzi i w przyszłoœć Europy. Nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w młodzież - podkreœlił Juncker.

- "Wyjazd w ramach programu Erasmus to doskonałe doœwiadczenie, zarówno z punktu widzenia rozwoju zawodowego, jak i osobistego. Przez te trzydzieœci lat doœwiadczenia te ukształtowały odważne i przedsiębiorcze pokolenie, które dzisiaj wpływa na przyszłoœć naszego społeczeństwa - powiedział Navracsics.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL