Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Edukacja

Uczniowie poprawiali oceny w dzienniku? Policja bada

materiały policji
Policjanci ze Złotowa w województwie wielkopolskim sprawdzajš, czy uczniowie jednej z tamtejszych podstawówek popoprawiali sobie oceny w e-dzienniku. Sprawcy mieli podpatrzeć, jakie hasło wpisuje do systemu nauczycielka.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. sztab. Maciej Forecki powiedział PAP, że informacja o możliwoœci popełnienia przestępstwa, prawdopodobnie przez uczniów szkoły, trafiła do funkcjonariuszy w poniedziałek.

- Chodziło o nieuprawnione zdobycie hasła a następnie – prawdopodobnie - wprowadzenie zmian w e-dzienniku. Prowadzimy postępowanie dotyczšce nieuprawnionego dostępu do informacji oraz nieuprawnionego wprowadzenia zmian w danych informatycznych – powiedział PAP Forecki.

Jak dodał, na razie policja nie przekazuje szerszych informacji na temat okolicznoœci sprawy. - Funkcjonariusze będš rozpytywać uczniów w obecnoœci rodziców, wówczas pewnie będziemy wiedzieli, czy brały w tym udział dwie, trzy osoby, czy może więcej – powiedział.

Portal Życie Piły napisał w œrodę, że uczniowie zdobyli hasło do e-dziennika podpatrujšc je u nauczycielki. Następnie mieli sobie poprawiać jedynki i inne słabsze oceny na lepsze. Z e-dziennika, po ich +interwencji+ miała też zniknšć jedna uwaga.

Sprawa wyszła na jaw, gdy nauczycielka porównała wpisy z e-dziennika z dokumentacjš papierowš. Dodatkowo e-dziennik w specjalny sposób zaznacza oceny, które zostały zmienione.

Portal podał, że uczniowie, którzy zmieniali oceny, przyznali się do winy.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL