Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Edukacja

Uczniowie poprawiali oceny w dzienniku? Policja bada

materiały policji
Policjanci ze Złotowa w województwie wielkopolskim sprawdzają, czy uczniowie jednej z tamtejszych podstawówek popoprawiali sobie oceny w e-dzienniku. Sprawcy mieli podpatrzeć, jakie hasło wpisuje do systemu nauczycielka.

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. sztab. Maciej Forecki powiedział PAP, że informacja o możliwości popełnienia przestępstwa, prawdopodobnie przez uczniów szkoły, trafiła do funkcjonariuszy w poniedziałek.

- Chodziło o nieuprawnione zdobycie hasła a następnie – prawdopodobnie - wprowadzenie zmian w e-dzienniku. Prowadzimy postępowanie dotyczące nieuprawnionego dostępu do informacji oraz nieuprawnionego wprowadzenia zmian w danych informatycznych – powiedział PAP Forecki.

Jak dodał, na razie policja nie przekazuje szerszych informacji na temat okoliczności sprawy. - Funkcjonariusze będą rozpytywać uczniów w obecności rodziców, wówczas pewnie będziemy wiedzieli, czy brały w tym udział dwie, trzy osoby, czy może więcej – powiedział.

Portal Życie Piły napisał w środę, że uczniowie zdobyli hasło do e-dziennika podpatrując je u nauczycielki. Następnie mieli sobie poprawiać jedynki i inne słabsze oceny na lepsze. Z e-dziennika, po ich +interwencji+ miała też zniknąć jedna uwaga.

Sprawa wyszła na jaw, gdy nauczycielka porównała wpisy z e-dziennika z dokumentacją papierową. Dodatkowo e-dziennik w specjalny sposób zaznacza oceny, które zostały zmienione.

Portal podał, że uczniowie, którzy zmieniali oceny, przyznali się do winy.

Źródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL