Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Edukacja

Brytyjski student bezradny wobec aspiryny

123RF
Angielscy nastolatkowie należš do najgorzej wykształconych młodych ludzi w krajach wysoko rozwiniętych - wynika z raportu przygotowanego na zlecenie OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju).

Młodzi Brytyjczycy w wieku między 16 a 19 lat posiadajš jedynie "podstawowe" umiejętnoœci z zakresu matematyki i języka angielskiego, a 9 milionów Brytyjczyków w wieku produkcyjnym posiada niezbyt dobrze radzi sobie z liczeniem i czytaniem - wynika z raportu OECD. Spoœród 23 państw ujętych w raporcie nastoletni Brytyjczycy znaleŸli się na ostatnim miejscu pod względem umiejętnoœci językowych i na przedostatnim, jeœli chodzi o ich wiedzę matematycznš.

Z raportu wynika też, że tylko jeden na pięciu studentów I roku na brytyjskich uczelniach poradziłby sobie z prostym zadaniem wymagajšcym wiedzy ogólnej, ale nawet taki student mógłby nie być w stanie np. przeczytać ze zrozumieniem informacji znajdujšcej się na opakowaniu z aspirynš.

W podsumowaniu raportu czytamy, że "nauczyciele akademiccy nie przywišzujš dużej wagi do umiejętnoœci językowych i matematycznych, z jakimi młodzi ludzie przychodzš na uczelnie", dlatego nie pomagajš studentom w nadrobieniu tych braków. "Anglia ma bardzo rozbudowany system szkolnictwa wyższego, mimo niewielkich umiejętnoœci prezentowanych przez potencjalnych studentów" - piszš autorzy raportu. 

Najwyższe umiejętnoœci językowe i matematyczne charakteryzujš młodych obywateli Korei Południowej - wynika z tego samego raportu.

ródło: The Independent

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL