Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Dyplomacja

Bielan: Wstyd, że rzeczniczka musiała zabrać głos

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Oœwiadczenie rzeczniczki Departamentu Stanu ws. rzekomego zawieszenia stosunków Polska-USA na najwyższym szczeblu kończy sprawę. Było mi wstyd, że rzeczniczka musiała na takie pytanie odpowiadać - mówił wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauer zdementowała wczoraj informację podanš przez Onet, że do chwili przyjęcia zmian w nowelizacji ustawy o IPN prezydent Donald Trump i wiceprezydent Mike Pence nie spotkajš się ani z Andrzejem Dudš, ani z premierem Morawieckim.

Nauer stwierdziła, że doniesienia te sš nieprawdziwe, choć przypomniała, że strona polska dobrze zna obiekcje, jakie USA majš w kwestii przepisów ustawy.

Według wicemarszałka Senatu Adama Bielana oœwiadczenie rzeczniczki "kończy sprawę".

- Było mi, szczerze mówišc, wstyd, że pani rzecznik musiała w ogóle na takie pytania odpowiadać - mówił Bielan.

Wicemarszałek podkreœlił, że wiadomoœci dotyczšce kwestii bezpieczeństwa i stosunków z USA powinny być publikowane po "gruntownym sprawdzeniu" informacji.

- Mamy najlepsze relacje polsko-amerykańskie, zarówno jeœli chodzi o kwestie współpracy militarnej, jak i o kwestie wymiany handlowej - stwierdził Bielan w TVN24 i zaapelował, by do relacji ze Stanami podchodzić "bez histerii".

O dobrych stosunkach Polska-USA według Bielana majš œwiadczyć częste kontakty polityków obydwu stron.

Polityk zauważył, że w cišgu 10 lat Donald Tusk był w Białym Domu raz, a Bronisław Komorowski - dwa razy.

- A Andrzej Duda był już raz - stwierdził Bielan.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL