Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Dobra osobiste

Dobra osobiste: pracownik stoczni przeciwko Wałęsie

Fotolia
Przed Sšdem Okręgowym w Gdańsku rozpoczšł się w pištek proces o naruszenie dóbr osobistych z powództwa Henryka Jagielskiego przeciwko Lechowi Wałęsie. Obaj jako elektrycy pracowali razem w Stoczni Gdańskiej w latach 70. XX wieku na wydziale W4.

Sprawa dotyczy wypowiedzi byłego prezydenta RP, który 20 stycznia 2017 r. podczas konferencji naukowej zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej zarzucił Jagielskiemu agenturalnš przeszłoœć.

Powód, który stawił się osobiœcie w sšdzie, zaprzecza, jakoby kiedykolwiek był tajnym współpracownikiem SB i domaga się od Wałęsy przeprosin. Jagielski twierdzi, że to Wałęsa jako tajny współpracownik "Bolek" donosił na niego i innych kolegów ze stoczni Służbie Bezpieczeństwa.

Wałęsa nie pojawił się w sšdzie, reprezentuje go pełnomocnik Maciej Prusak. Adwokat b. prezydenta powiedział dziennikarzom przed rozpoczęciem procesu, że strona pozwana wniosła do sšdu o odrzucenie pozwu.

Pełnomocnik Wałęsy wniósł o wyłšczenie jawnoœci procesu, ale sšd odrzucił ten wniosek.

Jako œwiadkowie podczas pištkowej rozprawy majš być przesłuchani dyrektor Wojskowego Biura Historycznego Sławomir Cenckiewicz oraz b. działacz opozycji antykomunistycznej Krzysztof Wyszkowski.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL