Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Daesh

Afganistan: Zginšł ważny przywódca Państwa Islamskiego

AFP
Wysoki rangš przywódca Państwa Islamskiego w Afganistanie Abdul Rahman oraz trzej lokalni przywódcy tego dżihadystycznego ugrupowania zginęli w czwartek w nalocie w prowincji Kunar - poinformowały siły USA.

- Œmierć Abdula Rahmana to kolejny cios dla kierownictwa Państwa Islamskiego - podkreœlił dowódca wojsk amerykańskich i sił międzynarodowych w Afganistanie generał John Nicholson w wydanym komunikacie.

Jak dodał, Rahman był szefem struktur IS w prowincji Kunar, na północnym wschodzie kraju oraz najbardziej prawdopodobnym kandydatem na zastšpienie byłego szefa IS w Afganistanie Abu Sajeda, którego œmierć w amerykańskim nalocie USA potwierdziły w lipcu.

Nicholson zapowiedział, że dżihadyœci w Afganistanie "będš œcigani tak długo, aż przestanš stanowić zagrożenie dla mieszkańców Afganistanu i regionu".

Afgańscy bojownicy IS, występujšcy niekiedy pod nazwš Państwa Islamskiego Chorasan (od nazwy historycznej krainy obejmujšcej m.in. obszary w Afganistanie), działajš w tym kraju od 2015 roku i prowadzš wojnę zarówno z talibami, jak i z oddziałami armii afgańskiej oraz amerykańskiej.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL