Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Daesh

Rosyjskie media: Około 20 stronników Daesh zatrzymano w Moskwie

Flickr/mikecogh
Grupę około 20 osób podejrzanych o zwišzki z organizacjš Daesh zatrzymano w Moskwie - poinformowała agencja RIA Nowosti, powołujšc się na Ÿródło w organach œcigania. Agencja przypomina, że Daesh jest ugrupowaniem zakazanym w Rosji.

- W trakcie wspólnej operacji Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) i policji zatrzymano ok. 20 osób, które sš podejrzane o zwišzki z Daesh. W Moskwie według wstępnych danych ludzie ci zajmowali się wynajdywaniem i werbowaniem nowych członków - powiedział informator RIA Nowosti.

Agencja przypomina, że główne siły Daesh sš skoncentrowane w Syrii i Iraku, lecz próbujš też rozszerzać swoje wpływy w Afryce Północnej. Pisze, że według danych rosyjskich służb specjalnych zwišzki z terrorystycznymi organizacjami na Bliskim Wschodzie może mieć do trzech tysięcy obywateli Federacji Rosyjskiej. Agencja nie precyzuje charakteru tych zwišzków.

W połowie marca deputowany Dumy Państwowej z frakcji Jedna Rosja Adalbi Szchagoszew zaproponował zwiększenia do dożywocia wymiaru kary dla werbowników terrorystów. Obecnie kara ta to od pięciu do 10 lat więzienia.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL