Jemen: Co najmniej 22 osoby zginęły w atakach Daesh

aktualizacja: 26.03.2016, 07:31
Foto: AFP

Co najmniej 22 osoby zginęły w piątek w mieście Aden na południu Jemenu w trzech atakach Daesh na obiekty sił rządowych oraz koalicji dowodzonej przez Arabię Saudyjską. Wśród kilkudziesięciu ofiar są także cywile - poinformowała agencja dpa.

REDAKCJA POLECA
11.04.2016
Rozejm w Jemenie. Jest szansa na pokój?
05.04.2016
Jemen: Saudyjskie myśliwce bombardują Al-Kaidę
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Ataków dokonano z użyciem trzech samochodów pułapek, które eksplodowały przy kilku różnych punktach kontrolnych znajdujących się w pobliżu kwatery głównej sił militarnego sojuszu w Adenie.

Władze Jemenu poinformowały, że czwarty atak udało się udaremnić. Dodały, iż liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, ponieważ wiele osób zostało ciężko rannych.

Jemen pogrążony jest w chaosie od 2011 roku, kiedy to społeczna rewolta położyła kres wieloletnim dyktatorskim rządom prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Tylko południowa część kraju wraz z Adenem podlega uznawanemu przez wspólnotę międzynarodową i popieranemu przez Arabię Saudyjską rządowi.

ONZ podaje, że od rozpoczęcia w marcu 2015 roku arabskiej interwencji pod wodzą Arabii Saudyjskiej konflikt w Jemenie kosztował już życie ponad 6,2 tys. osób, z czego połowę stanowią cywile. Sunnicka koalicja zwalcza wspieranych przez Iran szyickich rebeliantów Huti, kontrolujących stolicę kraju Sanę oraz rozległe terytoria na północy i zachodzie kraju. 

POLECAMY

KOMENTARZE