Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Daesh

Jemen: Co najmniej 22 osoby zginęły w atakach Daesh

AFP
Co najmniej 22 osoby zginęły w pištek w mieœcie Aden na południu Jemenu w trzech atakach Daesh na obiekty sił rzšdowych oraz koalicji dowodzonej przez Arabię Saudyjskš. Wœród kilkudziesięciu ofiar sš także cywile - poinformowała agencja dpa.

Ataków dokonano z użyciem trzech samochodów pułapek, które eksplodowały przy kilku różnych punktach kontrolnych znajdujšcych się w pobliżu kwatery głównej sił militarnego sojuszu w Adenie.

Władze Jemenu poinformowały, że czwarty atak udało się udaremnić. Dodały, iż liczba ofiar œmiertelnych może wzrosnšć, ponieważ wiele osób zostało ciężko rannych.

Jemen pogršżony jest w chaosie od 2011 roku, kiedy to społeczna rewolta położyła kres wieloletnim dyktatorskim rzšdom prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Tylko południowa częœć kraju wraz z Adenem podlega uznawanemu przez wspólnotę międzynarodowš i popieranemu przez Arabię Saudyjskš rzšdowi.

ONZ podaje, że od rozpoczęcia w marcu 2015 roku arabskiej interwencji pod wodzš Arabii Saudyjskiej konflikt w Jemenie kosztował już życie ponad 6,2 tys. osób, z czego połowę stanowiš cywile. Sunnicka koalicja zwalcza wspieranych przez Iran szyickich rebeliantów Huti, kontrolujšcych stolicę kraju Sanę oraz rozległe terytoria na północy i zachodzie kraju. 

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL