Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Budżet i Podatki

Morawiecki: W tym roku uszczelnienie VAT na ok. 20 mld zł

Fotorzepa, Maciej Zienkiewicz
W tym roku będzie możliwe uszczelnienie VAT na ok. 20 mld zł, czyli tyle, ile kosztuje Program 500 plus - mówił w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że służby skarbowe "przywróciły powagę państwu".

Wicepremier Morawiecki oraz m.in. szef KAS Marian Banaœ wzięli w poniedziałek udział w konferencji prasowej "Skutecznoœć służb MF kluczem do redukcji luki VAT", na terenie przejœcia granicznego Œwiecko-Frankfurt.

Nawišzujšc do danych o wykonaniu budżetu za siedem miesięcy 2017 roku oraz o założeniach budżetu na 2018 rok podkreœlał, że "nie byłoby możliwe przedstawienie tak dobrych wiadomoœci, gdyby nie praca służb celno-skarbowych".

Informował, że tylko od kwietnia roku 2017 skontrolowano 125 tys. cystern i "udaremnionych zostało ok. 2 tys. (przypadków - PAP) przemytu paliwa, ok. 50 tys. różnego rodzaju transportów z przemytem papierosów i blisko 2 tys. transportów z przemytem alkoholu". "To przykład danych liczbowych, dzięki którym mamy takie sukcesy w budżecie, w œcišgalnoœci podatków, uszczelnieniu całej granicy" - podkreœlał.

W tym roku będzie także możliwe uszczelnienie podatku VAT na około 20 mld zł, czyli tyle, ile kosztuje 500 plus - dodał.

Mówił, że obok tzw. jedwabnego czy bursztynowego szlaku, był jeszcze jeden szlak. To "szlak paliwowy". "Dzięki pracy funkcjonariuszy uszczelniliœmy go" - powiedział.

Dodał, że uszczelnienie tego szlaku "to zmiana epokowa". "nasze służby skarbowe przywróciły powagę państwu" - podkreœlił Morawiecki.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL