Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Budżet i Podatki

Premier: stawki podatkowe w 2017 r. pozostajš bez zmian

Premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej w KPRM
PAP/Tomasz Gzell
W tym roku stawki podatkowe pozostajš na niezmienionym poziomie, czyli na tym samym poziomie, co w 2016 r. - poinformowała w pištek premier Beata Szydło. Dodała, że rzšd pracuje nad rozwišzaniami, które majš być korzystne dla przedsiębiorców.

Szefowa rzšdu odpowiedziała na pytanie, czy rzšd planuje w tym roku obniżki stawek podatków.

- W tym roku stawki podatkowe pozostajš na niezmienionym poziomie. Jeżeli jakiekolwiek zmiany w podatkach następujš, to następujš z nowym rokiem kalendarzowym, więc mogę powiedzieć, że 2017 r. pozostajš na tym samym poziomie, który był w 2016 - powiedziała premier.

Przypomniała, że rzšd zdecydował już o obniżeniu stawki podatku CIT dla małych firm z 19 do 15 proc.

- Pozostałe propozycje, które sš przygotowywane, nad którymi pracujemy, będziemy przedstawiać w momencie, kiedy zostanš one zaakceptowane i przyjęte przez rzšd (...) Mogę powiedzieć, że w tej chwili trwajš prace nad różnego rodzaju rozwišzaniami, które będš korzystne dla przedsiębiorców - dodała Szydło.

GUS potwiedził "gospodarkę plus"

- Od ponad 1,5 roku rzšd realizuje ambitny, kompleksowy projekt majšcy rozbudzić polskš gospodarkę. Jak państwo wiecie, my postawiliœmy na gospodarkę (...) ten kompleksowy projekt gospodarczy jest realizowany poprzez m.in. wprowadzenie Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, to co jest realizowane przez ambitne projekty rozwojowe, ale również i przez projekty społeczne, ponieważ idea naszego programu gospodarczego polega na tym, że wszystkie projekty, również projekty prospołeczne majš stanowić koło zamachowe polskiej gospodarki i tak stało się w przypadku programu 500 plus - powiedziała premier Beata Szydło.

- Wczoraj słusznoœć kierunku, który wybraliœmy została potwierdzona poprzez dane ogłoszone przez GUS. Mogę powiedzieć tak, że wczorajsze dane udowadniajš i potwierdzajš, iż gospodarka plus jest faktem. Gospodarka plus, czyli ten projekt, który opiera się właœnie na prorozwojowym rozumieniu tego, co powinno być realizowane przez rzšd, to co powinno być realizowane po to, ażeby przedsiębiorcy, ażeby Polacy, którzy wkładajš ogromnš pracę w rozwój gospodarczy mieli po prostu lepsze warunki do pracy i do funkcjonowania - wskazała.

W czwartek GUS podał, że sprzedaż detaliczna w marcu wzrosła o 9,7 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 16,5 proc. Według GUS produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 11,1 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesišcem wzrosła o 17,6 proc. Produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo wzrosła rdr o 8,1 proc., a mdm wzrosła o 2,1 proc.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL