Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Budowa i remont

Będš chętni na drewniane domy

Tomasz Błeszyński, prezydent Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomoœci
materiały prasowe
Pomysł budowania domów, oœrodków wczasowych i hoteli z drewna jest dobry - ocenia Tomasz Błeszyński, doradca rynku nieruchomoœci.

Lasy Państwowe chcš budować domy z drewna. Jest szansa na sukces?

Tomasz Błeszyński, prezydent Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomoœci: Budowanie domów z drewna, bšdŸ co bšdŸ najbardziej ekologicznego surowca, wydaje się być dobrym pomysłem. Lasy Państwowe to bardzo duży podmiot gospodarczy dysponujšcy nie tylko własnym surowcem, chociażby drewnem z odzysku po nawałnicach, zapleczem technicznym w postaci tartaków do obróbki drewna, ale i wykwalifikowanš kadrš, która doskonale sobie poradzi realizujšc takie inwestycje.

Bioršc to wszystko pod uwagę, ceny sprzedaży oraz stawki najmu nieruchomoœci mogš być atrakcyjne, a projekty nietuzinkowe, jeœli chodzi o architekturę i lokalizacje. Lasy Państwowe dysponujš bowiem bogatym areałem do zagospodarowania. Realizacja takich projektów może nie tylko przynieœć wymierne wpływy do budżetu pastwa czy dać nowe miejsca pracy, ale i ożywić zapominane, nieużytkowane a pięknie położone tereny stanowišce atrakcję turystycznš i wypoczynkowš. Leœnicy chcš też zainwestować w rozwój turystyki, budujšc małe drewniane hotele czy remontujšc stare oœrodki wczasowe. A to z wszech miar dobra i potrzebna inicjatywa.

Będš chętni na budynki od Lasów Państwowych?

Myœlę, że rynek nieruchomoœci pozytywnie odbierze realizacje takich projektów. Polacy od zawsze lubiš pobyt na łonie natury, ekologię i ceniš urok i właœciwoœci drewna. Wystarczy tylko przypomnieć, jakš popularnoœciš 15-20 lat temu cieszyły się działki rekreacyjne zabudowane charakterystycznym domkiem letniskowym ze skoœnym dachem (typu Brda) wykonanym właœnie z drewna. Jeœli powstanie dobry projekt i zostanš wybudowane ładne i funkcjonalne domki z drewna, które będzie można wynajšć czy kupić za rozsšdnš cenę, to na pewno znajdš się na nie chętni.

Jak zmieni to sytuację na rynku nieruchomoœci?

Pojawienie się takich projektów nie wpłynie negatywnie na rynek nieruchomoœci, a wręcz przeciwnie, uatrakcyjni go o nowe oferty i nieznane dotšd lokalizacje.

Program odbierze klientów deweloperom?

Deweloperzy mogš spać spokojnie. Program nie zagraża ani firmom budujšcym osiedla z segmentu popularnego, ani tym, które budujš osiedla domów jednorodzinnych w różnych technologiach, w tym także z drewna. Wydaje się też, że inwestycje Lasów Państwowych nie będš realizowane na tak masowš skalę jak standardowe projekty deweloperów. Po drugie będš to zupełnie inne projekty i co najważniejsze - w lokalizacjach, w których tradycyjni deweloperzy nigdy budować raczej nie będš. Pomysł jest więc dobry, trzeba tylko dopilnować, by został zrealizowany w szybkim tempie i uważać by podczas realizacji nie został zepsuty.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL