Budowa i remont

Rynek pierwotny: nowe inwestycje

Na osiedlu Słoneczne Stabłowice powstaną trzy budynki
Materiały inwestora
Deweloperzy wprowadzają na rynek kolejne osiedla i oddają do użytku ukończone inwestycje.

Mieszkania na Wilczej

Spółka deweloperska RealCo zakończyła sprzedaż mieszkań w Kamienicy w Podwórzu na ul. Wilczej 22 w Warszawie. W lipcu tego roku została zawarta ostatnia umowa sprzedaży lokalu w tym budynku odnowionym przez firmę RealCo Property Investment and Development.

Renowacja zabytkowych oficyn kamienicy pochodzącej z 1894 roku rozpoczęła się w czerwcu 2014 roku.

Botanika coraz większa

Zakończono prace konstrukcyjne na budowie drugiego etapu osiedla Botanika w Poznaniu. Wkrótce do użytku oddanych zostanie 110 mieszkań. Całkowita powierzchnia inwestycji wynosi prawie 13 tys. mkw. Generalnym wykonawcą jest Eiffage Polska Budownictwo, a inwestorem UWI Inwestycje.  Prace na budowie Botaniki 2 zakończą się w grudniu 2016 r. Oddanie obiektu do użytkowania jest planowane na pierwszy kwartał 2017 roku.

Osiedle nad Bystrzycą

Archicom wprowadza do sprzedaży nowy etap inwestycji we Wrocławiu. Na osiedlu Słoneczne Stabłowice powstaną trzy budynki. Archicom wprowadza do oferty 76 mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych o powierzchni: 37–75 mkw. Do mieszkań na parterze przynależą ogródki. Ceny: od 5,2 tys. zł za mkw. Dla mieszkańców Słonecznych Stabłowic przygotowano również klub fitness ze strefą klubową oraz skwer wypoczynkowy.

Gotowe Bronowice Residence IV

Pozwolenie na użytkowanie czwartego etapu osiedla w Krakowie dostała spółka Atal. Ukończonych zostało 141 mieszkań zlokalizowanych w sześciu budynkach. Deweloper zaplanował mieszkania o metrażach od 31 do 106 mkw. oraz 66 komórek lokatorskich. Na terenie osiedla jest także 101 miejsc parkingowych dla samochodów w garażu podziemnym oraz 17 naziemnych. Cena za mkw. mieszkań: 6,4 tys. zł.

Rośnie Green Mokotów

Grupa deweloperska Robyg zaczyna sprzedaż mieszkań w kolejnym etapie warszawskiej inwestycji Green Mokotów. Na osiedlu przy al. Wilanowskiej dostępne są 63 mieszkania o powierzchni od 38 do 112 mkw. Ceny mieszkań zaczynają się od 7,3 tys. zł za mkw.

Osiedle Green Mokotów ma się docelowo składać z dziewięciu etapów z około 900 mieszkaniami. Na parterach budynków są lokale usługowe.

—zk, aig

Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL