Yareal idzie na Szczęśliwice

aktualizacja: 19.06.2017, 14:11
Foto: Materiały Inwestora

Osiedle Eden Włodarzewska wyrośnie na warszawskiej Ochocie. W ofercie są domy i mieszkania z systemem smart home.

Inwestycja powstanie obok fortu, parku Szczęśliwickiego i ogródków działkowych w Warszawie. Deweloper - spółka Yareal - oferuje w pakiecie system smart home. Inwestycja ma mieć certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM.

Oprócz budynku wielorodzinnego Yareal zaplanował sześć domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Od strony ul. Włodarzewskiej firma wybuduje sześć trzypiętrowych domów. W ofercie są budynki o powierzchni od 177 do 190 mkw. Do każdego będą przypisane po dwa miejsca parkingowe we wspólnej podziemnej hali garażowej.

W trzypiętrowym budynku wielorodzinnym z pięcioma klatkami, który powstanie od ul. Zadumanej, będzie 91 mieszkań. Deweloper zaplanował mieszkania o powierzchni od 30 do niemal 130 mkw. Lokale na parterze będą mieć przydomowe ogrody. W części mieszkań będą wykusze. - Zapewnią dodatkowe nasłonecznienie pomieszczeń. Pozwolą też na oryginalną aranżację przestrzeni. Właściciele penthouse'ów na górnych kondygnacjach będą mieć ponad 60-metrowe tarasy - opowiadają przedstawiciele dewelopera. - Na terenie osiedla zostanie ograniczony ruch samochodów. Architekci warszawskiej pracowni Foroom zaprojektowali wspólny wjazd do podziemnego garażu dla 113 aut.

Domy i mieszkania przy ul. Włodarzewskiej to kolejna inwestycja Yareal Polska, która przejdzie certyfikację zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM. - Eden Włodarzewska będzie jednym z nielicznych w Polsce osiedli kontrolowanych podczas budowy przez niezależnego audytora - podkreślają przedstawiciele dewelopera.- Przyznanie certyfikatu BREEAM jest uzależnione od spełnienia kryteriów ustalonych dla tzw. przyjaznego dla środowiska, zielonego budownictwa. Intencją Yareal jest uzyskanie certyfikatów środowiskowych również dla kolejnych projektów mieszkaniowych.

Deweloper zapowiada, że wszystkie mieszkania i domy będą wyposażone w system smart home. - Inteligentne zarządzanie domem podniesie poziom bezpieczeństwa i zapewni mieszkańcom dodatkowy komfort. Rozwiązania dostarczone przez firmę Fibaro dzięki miniaturowym modułom podtynkowym pozwolą m.in. na sterowanie oświetleniem za pomocą smartfona. Będzie też można sprawdzić, czy wszystkie okna zostały zamknięte - zachęca deweloper. - W razie potrzeby system sam wyłączy światło, żelazko albo inne urządzenia, które powinny zostać wyłączone podczas nieobecności domowników. Instalacje i urządzenia zarządzane dzięki aplikacji na telefon, umożliwią również regulację głośności muzyki, mogą także zapewnić kontrolę na dziećmi i strzec limitu czasu oglądania przez nie telewizji.

Deweloper zapewnia, że technologie smart home oraz wymagane w związku z certyfikatem BREEAM rozwiązania projektowo-materiałowe pozwolą na obniżenie kosztów eksploatacji nieruchomości.

Budowa osiedla Eden Włodarzewska ma się rozpocząć jesienią tego roku. Oddanie inwestycji deweloper zaplanował na pierwszą połowę 2019 roku.

KOMENTARZ DNIA
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE