Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Brexit

Barnier: Rozmowy ws. Brexitu konstruktywne, ale bez wielkich postępów

AFP
Kolejna runda negocjacji między Brukselš i Londynem ws. Brexitu była konstruktywna, ale nie poczyniliœmy wielkich postępów - poinformował główny negocjator Brexitu z ramienia UE Michel Barnier.

Podkreœlił, że cišgle pozostajš do spełnienia pewne warunki, od których zależy przejœcie do kolejnego etapu negocjacji - rozmów na temat partnerstwa między UE a Wielkš Brytaniš po Brexicie. Jego zdaniem z tego powodu nie można wyjœć z inicjatywš, żeby sprawš przyszłego partnerstwa zajęli się przywódcy podczas przyszłotygodniowego szczytu europejskiego w Brukseli.

Barnier zapowiedział, że Wielka Brytania zadeklarowała wprowadzenie "uproszczonego" systemu dla obywateli UE, żeby zagwarantować ich prawa po Brexicie.

W tym tygodniu odbyła się pišta runda negocjacji między UE a Wielkš Brytaniš na temat warunków wyjœcia tego kraju z UE.

Davis: Stworzymy nowy system rejestracji obywateli UE w Wielkiej Brytanii

Brytyjski minister ds. Brexitu David Davis zapowiedział w Brukseli, że Wielka Brytania stworzy całkowicie nowy, usprawniony system rejestracji dla obywateli UE pracujšcych w Wyspach.

Davis powiedział na konferencji w Brukseli podsumowujšcej pištš rundę negocjacji ws. Brexitu, że cišgle nie udało się porozumieć co do zobowišzań finansowych Wielkiej Brytanii wobec UE. Jego zdaniem o szczegółowych rozwišzaniach w tej kwestii będzie można rozmawiać póŸniej.

Davis wezwał też liderów UE, żeby poczynili kroki w kierunku uzgodnień dotyczšcych kwestii handlowych

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL