Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Boks

Ukrainiec Łomaczenko bokserem 2017 roku w plebiscycie "The Ring"

Wasyl Łomaczenko to dwukrotny mistrz olimpijski.
shutterstock
Ukrainiec Wasyl Łomaczenko został wybrany bokserem 2017 roku przez magazyn „The Ring”. W tym sezonie mistrz œwiata WBO wagi super piórkowej wygrał wszystkie trzy walki przed czasem. Wyróżniono również m.in. polskiego pięœciarza Izuagbe Ugonoha.

Łomaczenko, mistrz olimpijski z Pekinu i Londynu, pokonał w tym roku m.in. Kubańczyka Guillermo Rigondeaux (triumfował na igrzyskach w Sydney i Atenach). Ukrainiec w zawodowej karierze legitymuje się rekordem 10-1.

Amerykańskie czasopismo "walkš roku" uznało pojedynek Anthony'ego Joshuy (20-0) z Władimirem Kliczkš (64-5) o mistrzostwo œwiata kategorii ciężkiej. Anglik zwyciężył w 11. rundzie.

Magazyn "The Ring" wyróżnił także m.in. Ugonoha (17-1). "Rundš roku" wybrano trzecie starcie jego przegranej potyczki z Dominicem Breazealem (19-1).

Tytułem "trenera roku" wyróżniono Derricka Jamesa, pracujšcego m.in. z Jermellem Charlo, Errolem Spence'm Jr i Robertem Brantem. W kategorii "najlepszy nokaut" najlepszy był David Lemieux, który przed czasem pokonał Curtisa Stevensa.

ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL