Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Blogi

Rewolucja wymaga uzasadnienia

ROL
Powstaje pytanie, czy REIT-y mieszkaniowe zostajš, bo trzeba jakoœ sfinansować program Mieszkanie+?

Takiego zwrotu akcji w sprawie polskich REIT-ów, jaki zafundowało Ministerstwo Finansów, chyba nikt się nie spodziewał – chociaż „Parkiet" donosił niedawno, że cała idea może trafić do kosza. Powód: walka o wpływy między orędownikiem REIT-ów – wicepremieriem, ministrem finansów i rozwoju Mateuszem Morawieckim – a ich krytykiem, szefem NBP Adamem Glapińskim.

Dziwi mnie, że decyzja o tym, iż REIT-y będš mogły inwestować wyłšcznie w mieszkania, została wspomniana przez przedstawicieli resortu na otwarciu jednej z licznych w ostatnim czasie branżowych konferencji. Informację o takiej sile rażenia należało chyba przedstawić w bardziej profesjonalny sposób, wraz z twardymi argumentami. Można odnieœć wrażenie, że po reprymendzie od NBP resort finansów wycofał się z pomysłu, ale tylko jednš nogš.

REIT-ów komercyjnych nie będzie, ale będš mieszkaniowe – chociaż i tu znacznš częœć popytu generujš inwestorzy, którzy zacznš znikać wraz ze wzrostem stóp procentowych. Powstaje pytanie, czy REIT-y mieszkaniowe zostajš, bo trzeba jakoœ sfinansować program Mieszkanie+?

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL