Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Blogi

W tym pocztowym szaleństwie jest metoda

Archiwum
Artykuły papiernicze, „Przepisy Siostry Anastazji", zabawki, znaczki pocztowe, kosmetyki, koperty, „Nasz Dziennik", a teraz... dolary, euro, franki. W oddziałach Poczty Polskiej brakuje mi już tylko porzšdnej kawy z ekspresu. Choć niewykluczone, że poczta już gdzieœ jš serwuje, ale niestety, nie u mnie na osiedlu.

Za każdym razem, kiedy załatwiam coœ na poczcie, przecieram oczy ze zdumienia. Szczególnie jeżeli placówka, do której idę, jest połšczona z tzw. mikrooddziałem Banku Pocztowego. Wtedy już naprawdę można odnieœć wrażenie, że na poczcie jest dosłownie wszystko, bo dochodzš również lokaty bankowe i jednostki funduszy inwestycyjnych.

To, co na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie chaotycznego i nieprzemyœlanego asortymentu, jest w rzeczywistoœci odpowiedziš na potrzeby precyzyjnie zdefiniowanej grupy klientów – osób po szeœćdziesištce i żyjšcych w mniejszych miejscowoœciach. Poczta ma przewagę konkurencyjnš niemal nie do pobicia: ogromnš sieć placówek rozsianych po całej Polsce. Dociera nawet tam, gdzie diabeł mówi dobranoc. Konsekwentnie buduje pozycję urzędu, w którym można załatwić większoœć spraw, wymagajšcych wyjœcia z domu. W tym kontekœcie trafia w potrzeby również częœci mieszkańców dużych miejscowoœci.

Dlatego pomysł uruchomienia sieci kantorów stacjonarnych w oddziałach pocztowych jest całkiem logiczny. Zwłaszcza że – jak niedawno pisała „Rzeczpospolita" – Poczta rozpycha się również na rynku usług ochroniarskich, z bezpieczeństwem klientów nie będzie więc problemu.

Ale już logika utworzenia internetowej platformy służšcej wymianie walut, gdzieœ mi umyka. Mam przeczucie graniczšce z pewnoœciš, że osobom już korzystajšcym z kantorów internetowych Poczta Polska kojarzy się wyłšcznie z odbieraniem poleconych, których listonoszowi nie chciało się dostarczyć do drzwi. Jedyne, co mogłoby ich przycišgnšć, to naprawdę konkurencyjne, żeby nie powiedzieć–- dumpingowe – stawki.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL