Sieć służy przede wszystkim do komunikacji – prywatnej i zawodowej

Zakończyło się Środkowoeuropejskie Forum Zarządzania Internetem, które w tym roku odbywało się pod hasłem „O wolności i odpowiedzialności w internecie".

Publikacja: 27.11.2017 21:16

Uczestnicy i paneliści Środkowoeuropejskiego Forum Zarządzania Internetem dyskutowali o najważniejsz

Uczestnicy i paneliści Środkowoeuropejskiego Forum Zarządzania Internetem dyskutowali o najważniejszych wyzwaniach cyfrowych, z którymi trzeba się zmierzyć w Polsce oraz w Europie Środkowej. W programie forum znalazły się m.in. takie tematy, jak blokowanie stron internetowych, odpowiedzialność za treści online, sieci 5G, kompetencje cyfrowe i technologie FinTech czy swobodny przepływ danych jako szansa dla polskich przedsiębiorców

Foto: Fotorzepa/Jacek Tarach

W dzisiejszych czasach nie sposób już sobie wyobrazić życia bez dostępu do internetu. To potężna siła, która stale ewoluuje. Kto rządzi internetem? Jak pogodzić różne racje i wartości? Czy swobodny przepływ danych to szansa czy raczej zagrożenie? To m.in. na te fundamentalne pytania odpowiedzi udzielali eksperci właśnie zakończonego Środkowoeuropejskiego Forum Zarządzania Internetem. Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, podkreślała, że popieranie wielostronnego modelu zarządzania internetem nakłada na nas wszystkich odpowiedzialność za jego funkcjonowanie. – Czy jesteśmy gotowi dotrzymać tego zobowiązania? Czy wobec mnogości zagrożeń, uda nam się pogodzić sprzeczne racje i wartości oraz znaleźć między nimi równowagę? – pytała minister cyfryzacji.

Pozostało 92% artykułu

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Biznes
Naprawa samolotu podczas lotu
Materiał partnera
Przed nami jubileusz 10 lat w Polsce
Materiał partnera
Cyfrowe wyzwania w edukacji
Biznes
Rewolucyjny lek na odchudzenie Ozempic może być tańszy i kosztować nawet 20 zł
Biznes
Igor Lewenberg, właściciel Makrochemu: Niesłusznie objęto nas sankcjami