Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biznes

Showroom.pl w ramionach Burdy

Niemiecki koncern medialny kupił pakiet kontrolny akcji jednego z czołowych e-sklepów z polskš modš

Burda International, firma wydajšca na 19 rynkach m.in magazyny takie jak Elle, Glamour i Instyle, od lat dynamicznie inwestuje w nowe technologie i produkty digital. Teraz objęła 52 proc. udziałów w Showroom.pl wykupujšc udziały polskiego funduszu VC Hardgamma Ventures oraz obejmujšc nowe udziały. Pozyskane œrodki spółka przeznaczy na umocnienie pozycji lidera na polskim rynku oraz ekspansję zagranicznš. Showroom.pl wiodšca na polskim rynku platforma internetowa sprzedajšca ubrania i akcesoria polskich projektantów.

Burda, która dotychczas inwestowała w modowy e-commerce (m.in. w Etsy.com oraz Mytheresa.com) chce wykorzystać swoje zasoby oraz doœwiadczenie międzynarodowe i wspomóc rozwój platformy na kolejnych rynkach.

- W cišgu dwóch lat, które upłynęły od naszej pierwszej inwestycji w Showroom.pl   utwierdziliœmy się w przekonaniu, że jest jednš z najlepszych modowych platform e-commerce na europejskim rynku. Po zwiększeniu iloœci udziałów w firmie chcemy jak najszybciej zaczšć wprowadzać jš na nowe rynki – mówi Fabrizio D'Angelo, prezes Burda International.

- Inwestycja Burdy International to sygnał, że nasz pomysł się sprawdził. Teraz chcemy jak najszybciej uruchomić analogiczne platformy sprzedażowe na wybranych europejskich rynkach." – mówi Michał Juda, jeden z założycieli platformy. W ekspansji wykorzystana będzie m.in. nagroda, którš pod koniec 2014 roku Showroom.pl zdobył w konkursie 7 Ventures Pitch Day – budżet na reklamę w wysokoœci 1 miliona euro, ufundowany przez niemieckš sieć telewizyjnš ProSieben. Œrodki te zostanš wykorzystane do promocji niemieckiej wersji platformy SHWRM.DE

Równolegle spółka planuje dalszy rozwój w Polsce, umocnienie pozycji lidera oraz wsparcie dla całego rynku mody autorskiej. „Jesteœmy przekonani, że polscy projektanci majš ogromny potencjał zarówno w kraju, jak i za granicš. Chcemy rosnšć razem z nimi, aktywnie wspierać polskš modę i wspólnie z naszymi partnerami realizować kolejne ambitne cele." – mówi Jasiek Stasz, drugi z założycieli Showroom.pl.

Przez ponad 3 lata działalnoœci Showroom.pl stworzył rozpoznawalnš markę, autorskš technologię i system zarzšdzania sprzedażš. Z transakcji zadowolony jest też Krzysztof Kowalczyk zarzšdzajšcy HGV: „Dla funduszu Hardgamma Ventures jest to kolejna z sukcesem zamknięta inwestycja. Cieszymy się również wiedzšc, że nowe œrodki finansowe i kompetencje międzynarodowe pozwolš zespołowi Showroom.pl na dalszy rozwój."

Uruchomienie SHWRM.DE planowane jest na jesień 2015 roku o czym pisaliœmy już w „Rz".

ródło: ekonomia.rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL