Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Biznes

Szef działu rozrywki Amazona zwolniony za molestowanie

123RF
Amazon zwolnił szefa działu rozrywki, Roya Price'a. Jak podał w piątek "Wall Street Journal", powodami są złe zarządzanie, oskarżenia o nadużycia seksualne oraz związki z producetem filmowym Harveyem Weinsteinem.

Jak powiedział rzecznik firmy Amazon, Craig Berman, "Wypowiedzieliśmy Royowi Price'owi umowę o współpracę z efektem natychmiastowym". Nie ujawnił jednak żadnych szczegółów w sprawie.

Według informacji "WSJ", zwolnienie Price'a nastąpiło krótko po tym, jak jedna z producentek zatrudnionych przez firmę ujawniła publicznie, że w 2015 roku złożyła przeciwko niemu pozew w sprawie wykorzystywania seksualnego, a także po burzy wywołanej przez aktorkę Rose McGowan, która skrytykowała Amazon za relacje biznesowe z Weinsteinem.

Isa Dick Hackett, producentka jednego z programów rozrywkowych Amazonu, ujawniła z kolei, że Price w 2015 roku kierował pod jej adresem wulgarne komentarze oraz propozycje podczas drogi na przyjęcie służbowe, jak i podczas trwania imprezy.

Price odmówił komentarza w sprawie.

Jak powiedziała Hackett, "byłoby wspaniale, gdyby firmy mogły dać przykład zerowej tolerancji wobec tego typu nadużyć".

Amazon pracuje obecnie nad dwiema produkcjami telewizyjnymi, które tworzy wspólnie z firmą Weinstein Co. Dodatkowo, firma Weinsteina wcześniej w tym roku zakupiła skrypt scenariusza stworzony przez narzeczoną Price'a, Lilę Feinberg. Transakcję miały według "WSJ" poprzedzać naciski Price'a w tej sprawie.

Jak powiedział rzecznik firmy, obecnie koncern "sprawdza warunki współpracy nad projektami realizowanymi wspólnie z Weinstein Co".

Amazon Studios, dział rozrywki koncernu, od miesięcy zmaga się z problemami takimi, jak niska oglądalność niektórych programów, malejące morale wśród pracowników czy krytyka strategii zarządzania, z którą firma spotyka się ze strony hollywoodzkich talentów.

Shawn Ryan, jeden z twórców programów Amazon Studios, stwierdził ostatnio, że praktyki w firmie "wprowadzają chaos", a jej środowisko "nie jest przyjazne wobec twórców i artystów".

Zwolnienie Price'a jest według "WSJ" kolejną konsekwencją skandalu, jaki wybuchł w Hollywood w ostatnich dniach w związku z oskarżeniami Harveya Weinsteina o przestępstwa seksualne.

Funkcję Roya Price'a będzie obecnie pełnił Albert Cheng, szef operatorów Amazon Studios.

Źródło:

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL