Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biura podróży

Booking.com sprzedaje pakiety turystyczne

Bloomberg
Przez Booking.com będzie można zarezerwować imprezy zorganizowane. Konkretnie chodzi o pakiety dynamiczne, które powstajš przy współpracy z Lastminute.de

Choć Booking.com zazwyczaj kojarzony jest z rezerwacjš noclegów, to portal już od jakiegoœ czasu poszerza zakres swojej oferty. Na targach ITB, które odbyły się w marcu w Berlinie, prezes Booking.com Gillian Tans w rozmowie z niemieckim branżowym portalem fvw zapowiedział wprowadzanie dodatkowych usług turystycznych, które majš pomóc w planowaniu wyjazdu.

W poczštkach lata w systemie pojawiła się możliwoœć wyszukiwania restauracji, wynajmowania samochodów i rezerwowania przelotów. Booking.com przekierowuje w tym wypadku na strony portali należšcych do Priceline Group, która jest także jego właœcicielem. W wypadku lotów jest to Kayak, jeœli chodzi o wypożyczanie aut portal Rentalcars.com, a oferty gastronomicznej Open Table.

Obecnie oferta została jeszcze bardziej rozbudowana – opisuje fvw. We współpracy z Rideaways, spółkš z grupy Priceline pojawiła się możliwoœć rezerwowania taksówek na lotnisko, biletów kolejowych za poœrednictwem Go Euro i zorganizowanych wycieczek. W wypadku tych ostatnich Booking.com kooperuje z Lastminute.de, portalem należšcym do Grupy Lastminute ze Szwajcarii. Rzeczniczka Booking.com okreœliła ten ostatni projekt mianem eksperymentu, który prowadzony jest w kilku europejskich krajach, w tym w Niemczech. Lastminute.de nie sprzedaje jednak wycieczek zorganizowanych przez touroperatorów, tylko sam pakietuje przeloty z hotelami dostępnymi na Booking.com. Grupa Lastminute jest właœcicielem portali sprzedajšcych bilety lotnicze Rumbo i Bravofly.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL