Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biura podróży

Turcja będzie dopłacać do przelotów

Filip Frydrykiewicz
Tureckie ministerstwo turystyki szykuje nowy program dopłat do lotów turystycznych. Chce mocniej wspierać touroperatorów organizujšcych wyjazdy poza szczytem sezonu

Minister kultury i turystyki Turcji Numan Kurtulmuş poinformował pod koniec paŸdziernika, że jego resort zakończył już prawie plan dopłat do lotów na przyszły rok, donosi portal Tornos News. Nowy program, po uzyskaniu akceptacji ministerstwa finansów zostanie przedstawiony premierowi. Dokument ma być ogłoszony w połowie listopada. Na razie wiadomo, że w przyszłym roku większy nacisk ma być położony na wsparcie lotów poza szczytem sezonu.

W tegorocznym programie dofinansowane były loty do Antalyi, Alagi, Dalamanu i Bodrum, budżet wynosił 30 milionów dolarów i obejmował rejsy z ponad 200 pasażerami.

Kurtulmuş zapowiedział też na konferencji Stowarzyszenia Indyjskich Biur Podróży, która odbyła się w Dalamanie, że Turcja będzie starała się pozyskać jeszcze więcej turystów z Azji. Wskazywał, że w Chinach, Indiach, Korei Południowej i Japonii, których liczba mieszkańców łšcznie stanowi prawie połowę wszystkich ludzi na œwiecie, istnieje duża klasa œrednia. Na przykład w samych Indiach jest to 350 milionów ludzi. Turcja powinna z tego skorzystać. W tym roku do Turcji przyjechało 49 tysięcy Hindusów, a szacuje się, że do końca roku będzie ich 70 tysięcy.

Minister podkreœlił też, że potrzebna jest dywersyfikacja oferty. Nie należy skupiać się tylko na wakacjach na plaży, na przykład mieszkańcy Chin sš bardzo zainteresowani zwiedzaniem pamištek kultury.

Turcja chce pozyskać do 2023 roku 30 milionów turystów i zwiększyć przychody z turystyki do 30 miliardów dolarów. W osišgnięciu tego celu pomóc majš dopłaty do przelotów, rozbudowa oferty turystycznej i pozyskiwanie goœci z nowych rynków.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL