Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biura podróży

Rosyjskie biura podróży chcš punktualnych samolotów

AFP
Zakaz lotów za granicę to jedna z konsekwencji, jakie mogłyby czekać rosyjskie czarterowe linie lotnicze za opóŸnienia. Tamtejsze ministerstwo transportu chce w ten sposób poprawić punktualnoœć turystycznych operacji
Projekt odpowiednich regulacji został już przygotowany, teraz będzie dyskutowany z przedstawicielami branży - informuje Stowarzyszenie Rosyjskich Touroperatorów (ATOR). Zakłada on, że jednš z kar może być nawet wprowadzenie zmian w licencji przewoŸnika, z zakazem latania za granicę włšcznie. Ministerstwo chce też sprawdzać, czy linia lotnicza zatrudnia odpowiedniš liczbę personelu i czy samoloty majš wystarczajšcš liczbę miejsc do zaplanowanych lotów. To wszystko, zdaniem ministra transportu, poprawi jakoœć obsługi pasażerów i zwiększy odpowiedzialnoœć linii lotniczych. Tegoroczny sezon letni rozpoczšł się w Rosji licznymi opóŸnieniami linii VIM-Avia, Russia, Ural Airlines, Icarus, Royal Flight, Yakutia, Red Wings, Nordavia, North Wind, Ai Fly i innych. Najgorzej spisywała się VIM-Avia, co spowodowało, że touroperatorzy interweniowali u wicepremiera Witalija Mutki. Dyrektor ATOR-a Maja Łomidze mówi że do tej pory nikt nie pytał przewoŸników, ile samolotów zamierzajš przeznaczyć na obsługę klientów touroperatorów i ile majš maszyn zapasowych na sezon. – Touroperatorzy sš gotowi przekazać informację o wielkoœci swoich programów czarterowych, a Federalna Agencja Lotnictwa musi mieć możliwoœć zweryfikowania, czy przewoŸnicy będš w stanie zrealizować te programy w całoœci. Jeœli linia potwierdzi, że jest to możliwe, a rzeczywistoœć okaże się inna, będzie musiała za to odpowiedzieć – dodaje Łomidze.
ATOR będzie uczestniczyć w konsultacjach z branżš. Organizacja podkreœla jednak, że o ile regulacje sš niezbędne, to nie mogš doprowadzić do zbyt daleko idšcych restrykcji dla przewoŸników, ponieważ rynek się rozwija i zmniejszenie liczby miejsc w samolotach mogłoby doprowadzić do wzrostu cen.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL