Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biura podróży

Rainbow: Zyski rosnš szybciej niż sprzedaż

Filip Frydrykiewicz
Wzrost przychodów o ponad 20 procent, a zysku o prawie 34 procent - to wynik Grupy Kapitałowej Rainbow Tours w pierwszym półroczu tego roku

Przychody ze sprzedaży całej grupy od stycznia do czerwca wyniosły 546,9 mln złotych i były większe od zeszłorocznych o 91,87 mln złotych, co dało wzrost o 20,2 procent. Same przychody ze sprzedaży imprez turystycznych miały jednak większy wzrost, bo 25,7-rocentowy. Zysk netto w tym okresie wyniósł 5,93 mln złotych, czyli  był większy o prawie 1,5 mln złotych w stosunku do 2016 roku (wzrost o 33,7 procent).

Spółka Rainbow Tours wskazuje, że mimo że pierwsze półrocze obfitowało w niekorzystne dla turystyki wydarzenia jak zamachy terrorystyczne w Europie i na œwiecie, nie miało to znaczšcego wpływu na jej działalnoœć. - Potwierdza to rosnšca liczba osób uczestniczšcych w imprezach turystycznych, również dzięki znaczšcej dywersyfikacji oferty - komentuje rzecznik prasowy biura podróży Rainbow Radomir Œwiderki. - Nieustannie jš uatrakcyjniamy, wprowadzamy nowe kierunki, będšce odpowiedziš na oczekiwania klientów, które również kształtujš nowe trendy sprzedażowe. W pierwszym półroczu tego roku wprowadziliœmy przeloty czarterowe do Brazylii i  Panamy oraz rozszerzyliœmy na sezon letni  sprzedaż wyjazdów na Kubę. W wypadku Ameryki Południowej jest to działanie otwierajšce nowy, dotychczas nieobecny w Polsce segment rynku.

Od stycznia do czerwca w imprezach turystycznych Rainbow łšcznie wzięło udział 155,2 tysišca uczestników, czyli o 32,3 tysišca więcej, niż w pierwszym półroczu 2016 roku, co daje wzrost o 26,3 procent.

Jak wyjaœnia Œwiderski zarzšd grupy Rainbow Tours zamierza konsolidować działalnoœć w we wszystkich spółkach i skupić się na podniesieniu zyskownoœci i obniżeniu kosztów działania poszczególnych podmiotów. Zapowiada też dalsze inwestowanie w hotele, w tym własne. Zadowolony jest bowiem  doœwiadczeń jakie przynosi prowadzenie od zeszłego roku własnego hotelu nantos w Grecji. W planach ma więc wybudowanie trzeciej częœci budynku w kompleksie White Olive Premium 4*, z 47 nowymi pokojami.

Jednak największš inwestycjš, jakš planuje Rainbow, będzie kompleks hotelowy White Olive Elite. W drugim półroczu 2017 roku spółka kupi grunt o powierzchni 0,9 hektara, na którym zamierza postawić kompleks hotelowy z prawie 200 pokojami o standardzie 5*.

"Spółka zamierza skupić się na konsekwentnej budowie silnej i rozpoznawalnej marki Rainbow oraz Grupy Kapitałowej obejmujšcej swym działaniem wszystkie aspekty rynku turystycznego w Polsce. W dalszym cišgu rozwijane będš nowoczesne kanały dystrybucji: call center i internet oraz działalnoœć konsolidujšca rynek czarterów" - czytamy w komunikacie.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL