Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biura podróży

Gryglak na czele 7islands, Głowa pakietuje dynamicznie

Artur Gryglak pracuje w 7islands od trzech i pół roku
Facebook
Artur Gryglak, kierownik działu operacji w biurze podróży 7islands, awansował na prezesa tej spółki. Poprzedni prezes, Michał Głowa, zajšł się tymczasem wprowadzaniem do Polski irlandzkiej platformy wakacyjnej

Artur Gryglak pracuje w 7islands od trzech i pół roku. Rok temu został kierownikiem działu operacji po tym, jak odeszła z biura do Rainbow Aleksandra Piwko (więcej: "W 7islands reorganizacja po odejœciu Piwko").

Gryglak wczeœniej pracował w Triadzie i w Travelist.pl. Ukończył zarzšdzanie w turystyce na Uniwersytecie Warszawskim.

7islands specjalizuje się w organizowaniu wakacji w Grecji. Jego, właœnie odnowiona, gwarancja to 5 milionów złotych. Według rankingu biur podróży Turystyki.rp.pl obroty firmy w 2016 roku wyniosły 30,5 mln złotych. Dało to touroperatorowi 11 miejsce pod względem wielkoœci w kraju (patrz: Ranking i ratingi Liderów Turystyki Wyjazdowej). Jak mówi Gryglak, ostatni sezon był dla 7islands bardzo udany, liczba jego klientów wzrosła o 26 procent, a przychody o 32 procent. Od 1 grudnia biuro sprzedaje już wyjazdy na 2018 rok, w ofercie nie ma wprawdzie nowych kierunków, ale dodało nowe trasy, będzie teraz zabierać klientów z Rzeszowa na Kretę, z Krakowa na Rodos i z Wrocławia na Kos.

Czy pod nowym kierownictwem planowane sš jakieœ zmiany? - Zamierzam kontynuować dotychczasowy model kierowania biurem - mówi Artur Gryglak.

Dotychczasowy prezes 7islands Michał Głowa został tymczasem przedstawicielem na Polskę (country manager) platformy do dynamicznego składania wyjazdów Click&GoHolidays (clickandgo.com). Firma powstała w 2010 roku w Irlandii, ma siedzibę w Dublinie. Polska ma być drugim krajem, w którym próbuje rozwinšć biznes.

Głowa pracował w 7islands od powstania tego biura w 2009 roku. Najpierw jako menedżer kontraktujšcy, a od 2011 roku jako prezes. Jeszcze wczeœniej (lata 2005 - 2009) zdobywał doœwiadczenie w Triadzie.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL