Berlinale 2017: Nagroda Baumiego dla Kuby Czekaja

aktualizacja: 16.02.2017, 17:17
Kuba Czekaj
Kuba Czekaj
Foto: YouTube

Jest pierwsze wyróżnienie dla polskiego twórcy podczas trwającego właśnie festiwalu filmowego w Berlinie. Kuba Czekaj, którego „Królewicz olch” został tu pokazany w sekcji Genaraton 14 Plus, został laureatem Baumi Script Delopment Award za scenariusz filmu fabularnego „Sorry Polsko”.

REDAKCJA POLECA

Baumi Award to międzynarodowa nagroda ustanowiona dla upamiętnienia zmarłego przed trzema laty Karla Baumgartnera - założyciela i wieloletniego szefa jednej z najbardziej znanych niemieckich film produkcyjnych i dystrybucyjnych Pandora Film. Baumgartner współpracował z wieloma świetnymi reżyserami z całego świata, m.in. z Emirem Kusturicą, Kim Ki-dukiem. Był też koproducentem „33 scen z życia” Małgorzaty Szumowskiej.

W konkursie o nagrodę Baumiego mogą wziąć udział twórcy z całego świata. Zwycięstwo oznacza 20 000 euro na dofinansowanie developmentu, a więc dokumentowania i rozwoju projektu..

W tym roku w jury przyznającym to wyróżnienie zasiadali Reinhard Brundig - współzałożyciel Pandora Film, Martina Baumgartner reprezentująca rodzinę patrona, Petra Muller z Film und Medienstiftung NRW. Gościem specjalnym w jury tej edycji był Aki Kaurismäki, najbardziej znany fiński scenarzysta, reżyser i producent, którego ostatni film „Po drugiej stronie nadziei” walczy w tym roku o Złotego Niedźwiedzia.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE