Berlinale 2017: Nagroda Baumiego dla Kuby Czekaja

aktualizacja: 16.02.2017, 17:17
Kuba Czekaj
Kuba Czekaj
Foto: YouTube

Jest pierwsze wyróżnienie dla polskiego twórcy podczas trwającego właśnie festiwalu filmowego w Berlinie. Kuba Czekaj, którego „Królewicz olch” został tu pokazany w sekcji Genaraton 14 Plus, został laureatem Baumi Script Delopment Award za scenariusz filmu fabularnego „Sorry Polsko”.

REDAKCJA POLECA
18.02.2017
Berlinale 2017: Trauma dorastania. Nagroda dla Rafała Kapelińskiego w Generation 14plus
16.02.2017
Berlinale: Kochankowie cierpią, wspominają, żyją w biedzie
16.02.2017
Berlinale 2017: Gorące nazwisko – Sebastian Lelio
15.02.2017
"Po drugiej stronie nadziei": Uchodźca wychodzi z piekła
Kariera.pl
Kiedy mam prawo do pierwszego urlopu?
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

Baumi Award to międzynarodowa nagroda ustanowiona dla upamiętnienia zmarłego przed trzema laty Karla Baumgartnera - założyciela i wieloletniego szefa jednej z najbardziej znanych niemieckich film produkcyjnych i dystrybucyjnych Pandora Film. Baumgartner współpracował z wieloma świetnymi reżyserami z całego świata, m.in. z Emirem Kusturicą, Kim Ki-dukiem. Był też koproducentem „33 scen z życia” Małgorzaty Szumowskiej.

W konkursie o nagrodę Baumiego mogą wziąć udział twórcy z całego świata. Zwycięstwo oznacza 20 000 euro na dofinansowanie developmentu, a więc dokumentowania i rozwoju projektu..

W tym roku w jury przyznającym to wyróżnienie zasiadali Reinhard Brundig - współzałożyciel Pandora Film, Martina Baumgartner reprezentująca rodzinę patrona, Petra Muller z Film und Medienstiftung NRW. Gościem specjalnym w jury tej edycji był Aki Kaurismäki, najbardziej znany fiński scenarzysta, reżyser i producent, którego ostatni film „Po drugiej stronie nadziei” walczy w tym roku o Złotego Niedźwiedzia.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE