Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Banki

Wpłatomat. Koniec ze staniem w kolejkach w banku

123RF
Jeszcze nie tak dawno jedynym sposobem na wpłatę gotówki na rachunek bankowy była wizyta w oddziale banku.

Dziœ jesteœmy o krok dalej. Banki, najczęœciej bezpłatnie,udostępniajš zabieganym klientom możliwoœć skorzystania z wpłatomatów, które działajš przez całš dobę, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Gdzie ich szukać?

Urzšdzenia znajdujš się przy placówkach banków lub w centrach handlowych. Idea Bank oferuje np. wpłatomat mobilny – samochód wyposażony w niezbędne narzędzie, który może podjechać na wskazany adres. To idealne rozwišzanie dla przedsiębiorców i handlarzy, którzy chcš czuć się bezpiecznie i jak najszybciej przenieœć na konto w banku cały dzienny utarg.

Uwaga! Wpłat pieniędzy (tylko w polskich złotych)można dokonywać wyłšcznie we wpłatomatach banku, w którym posiadamy osobisty rachunek.

Jak to działa?

Operację należy rozpoczšć od włożenia karty płatniczej do czytnika. Maszyna połšczy nas z rachunkiem osobistym i rozpocznie instruowanie – krok po kroku, komunikatami na ekranie, przeprowadzi nas przez cały proces wpłaty.

Warto wczeœniej przeliczyć gotówkę i iloœć banknotów, które mamy zamiar ulokować na koncie. Nie każdy bank pozwala na wpłatę takiej samej iloœci œrodków – liczba banknotów jakš można jednorazowo wprowadzić do maszyny może się wahać od 30 do 50 sztuk (zdarzajš się maszyny, które przyjšć mogš od 200 do 300 sztuk banknotów). Jeœli ta liczba jest niska, może się okazać, że większš wpłatę będzie trzeba wykonać w transzach. Co najważniejsze, pieniędzy nie trzeba selekcjonować według nominałów – wpłatomat sam je przeliczy.

Paragon

Po dokonaniu operacji zawsze należy pobrać paragon potwierdzajšcy transakcję. W przypadku jakichkolwiek problemów – braku wpływu œrodków na konto, blokady pieniędzy w maszynie – łatwiej o szybkie przeprowadzenie reklamacji.

Wielofunkcyjnoœć

Wpłatomat, to nie tylko narzędzie, które pozwalaj na zwykłe wpłaty gotówkowe, ale dzięki niemu można również sprawdzać saldo œrodków na koncie osobistym oraz w niektórych przypadkach spłacać raty kredytów lub zakładać depozyty.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL