Polski sektor bankowy jest stabilny

aktualizacja: 10.03.2016, 07:13
Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska

Polski sektor bankowy jest stabilny, ale czyhają na niego nowe niebezpieczeństwa.

Komisja Nadzoru Finansowego jeszcze w marcu przedstawi swoje wyliczenia dotyczące skutków finansowych prezydenckiego projektu ustawy o kredytach walutowych – poinformował Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF.

Koszty przewalutowania

– Jesteśmy na etapie weryfikowania danych. Naszym zadaniem jest ustalenie, ile to może kosztować, bo o to zostaliśmy poproszeni – powiedział Jakubiak podczas Forum Bankowego. Dodał, że o sposobie księgowanie decydują audytorzy. – To nie jest nasza rola. Dobry czas na znalezienie rozwiązania był rok temu – podkreślił szef KNF.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję plus na pół roku 33% TANIEJ
i czytaj bez ograniczeń!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE