Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Banki

#RZECZoBIZNESIE: Marcin Chruściel: Bankowość mobilna jest bardzo bezpieczna

tv.rp.pl
Nawet bezpieczniejsza niż sam internet, który jest mniej zabezpieczony – mówi Marcin Chruœciel, dyrektor Orange Finanse, goœć programu Marcina Piaseckiego.

- Przez 3 lata, niemal od zera, zbudowaliœmy społecznoœć blisko 0,5 mln klientów Orange Finanse, którzy korzystajš z usług bankowoœci mobilnej – mówił Chruœciel.

Wyjaœnił, że Orange Finanse ma partnerskš współpracę z mBankiem, który jest dostawcš technologicznym rozwišzań.

- W oparciu o licencję mBanku dostarczamy naszym klientom rozwišzania bankowoœci, za którš w pełni odpowiadamy – tłumaczył.

- Postanowiliœmy stworzyć lekkš, wygodnš bankowoœć mobilnš zwišzanš z zakupami. Chcemy ułatwić klientowi życie i bankowanie w smartfonie – dodał.

Goœć zaznaczył, że podstawowa rzecz, która ich wyróżnia, to to, że w bankowoœci nie ma przeroœniętej iloœci funkcjonalnoœci.

- Skupiliœmy się na tym, żeby dostarczyć wygodne rozwišzanie. Mamy płacenie telefonem przez Android Pay czy wygodne formy przelewu – mówił.

- Będziemy się skupiali się na tym, żebyœmy robili dla klienta wygodnš bankowoœć. Chodzi o to, że klient nie musi myœleć o tym, co się dzieje na rachunku, tylko rachunek myœli za niego i mu podpowiada rozwišzania – dodał.

Chruœciel zaznaczył, że ostatnio zostały wdrożone tzw. pushe z aplikacji. - Można codziennie zaglšdać czy wypłata już jest, albo dostać informację na telefon, że pojawiła się nowa operacja. Takie rzeczy będziemy rozwijali – mówił.

- Będziemy szukali rozwišzań, które będš ułatwiały płacenie i dawały z niego benefity – dodał.

Przyznał, że sztuczna inteligencja będzie wspierała bankowoœć bardzo mocno.

- Drugi wštek to biometria. Dzisiaj opieramy się o odcisk palca z telefonów. Przyszłoœciš jest cała nasza biometria zwišzana z oczami, tęczówkš czy głosem. Jeżeli moja bankowoœć ma być w telefonie to biometrycznie chcę się autoryzować – tłumaczył.

Goœć podkreœlił, że bankowoœć mobilna jest bardzo bezpieczna.

- Nawet bezpieczniejsza niż sam internet, który jest mniej zabezpieczony. Nasze telefony sš zabezpieczone bardzo często kodami. Często mamy zabezpieczenie na odcisk palca. Nawet jak ktoœ znajdzie mój telefon, to do œrodka prędko się nie dostanie. Drugim etapem zabezpieczenia jest logowanie do bankowoœci. Trzeci etap to autoryzacja jakiegokolwiek przelewu. Mamy więc trzyetapowe zabezpieczenie pieniędzy, żeby się z nimi nic nie stało – wyjaœnił Chruœciel.

Goœć podał, że Orange Finanse pozyskuje ponad 150 tys. klientów rocznie.

- Mojš ambicjš jest przyspieszyć tempo angażowania klientów w rozwišzania, które im dostarczamy. Żeby oni chętniej korzystali z tego, co im pokazujemy i czuli w tym benefit – mówił.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL